View Results

Please choose Game and Sport to view event results.
  View Event Results  

Search for Medalist

Please type one name and/or choose at least one parameter.

London 2012

Judo,60 - 66kg (half-lightweight) men

Quarter Finals

ESP
Sugoi URIARTE
AZE
Tarlan KARIMOV
HUN
Miklos UNGVARI
POL
Pawel ZAGRODNIK
GEO
Lasha SHAVDATUASHVILI
GBR
Colin OATES
JPN
Masashi EBINUMA
KOR
Jun-Ho CHO

Semi Finals

HUN
Miklos UNGVARI
ESP
Sugoi URIARTE
GEO
Lasha SHAVDATUASHVILI
JPN
Masashi EBINUMA

Finals

Gold Medal Game

GEO
Lasha SHAVDATUASHVILI
HUN
Miklos UNGVARI

FINAL STANDING

GEO
Lasha SHAVDATUASHVILI
HUN
Miklos UNGVARI
JPN
Masashi EBINUMA
KOR
Jun-Ho CHO
5
ESP
Sugoi URIARTE
5
POL
Pawel ZAGRODNIK
7
AZE
Tarlan KARIMOV
7
GBR
Colin OATES

VIDEO

Repechage

No data available.
No data available.
No data available.
No data available.

Round 1

POL
Pawel ZAGRODNIK
AZE
Tarlan KARIMOV
No data available.
KOR
Jun-Ho CHO
GBR
Colin OATES
No data available.

Bronze Medal Match

JPN
Masashi EBINUMA
POL
Pawel ZAGRODNIK
KOR
Jun-Ho CHO
ESP
Sugoi URIARTE

Preliminary Round

First Round

No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
ESP
Sugoi URIARTE
ITA
Francesco FARALDO
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
HUN
Miklos UNGVARI
AFG
Ajmal FAIZZADA
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
FRA
David LAROSE
ISR
Golan POLLACK
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
CAN
Sasha MEHMEDOVIC
ESA
Carlos FIGUEROA
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.
No data available.

Second Round

AZE
Tarlan KARIMOV
RUS
Musa MOGUSHKOV
EGY
Ahmed AWAD
UAE
Humaid ALDEREI
ESP
Sugoi URIARTE
ARU
Jayme MATA
AND
Daniel GARCIA GONZALEZ
PAR
Abraham ACEVEDO
POL
Pawel ZAGRODNIK
BRA
Leandro CUNHA
ARM
Armen NAZARYAN
PNG
Raymond OVINOU
SLO
Rok DRAKSIC
VEN
Ricardo VALDERRAMA
HUN
Miklos UNGVARI
BIZ
Eddermys SANCHEZ
MGL
Khashbaatar TSAGAANBAATAR
TPE
Kai-Wen TU
GBR
Colin OATES
AUS
Ivo DOS SANTOS
FRA
David LAROSE
ROU
Dan FASIE
GEO
Lasha SHAVDATUASHVILI
CHI
Alejandro ZUNIGA
JPN
Masashi EBINUMA
CAN
Sasha MEHMEDOVIC
KAZ
Sergey LIM
BUL
Martin IVANOV
KOR
Jun-Ho CHO
UKR
Serhiy DREBOT
UZB
Mirzahid FARMONOV
LBA
Ahmed Yousef ELKAWISEH

Third Round

AZE
Tarlan KARIMOV
EGY
Ahmed AWAD
ESP
Sugoi URIARTE
AND
Daniel GARCIA GONZALEZ
POL
Pawel ZAGRODNIK
ARM
Armen NAZARYAN
HUN
Miklos UNGVARI
SLO
Rok DRAKSIC
GBR
Colin OATES
MGL
Khashbaatar TSAGAANBAATAR
GEO
Lasha SHAVDATUASHVILI
FRA
David LAROSE
JPN
Masashi EBINUMA
KAZ
Sergey LIM
KOR
Jun-Ho CHO
UZB
Mirzahid FARMONOV